Джентерський стільник (стандартний комплект) з гладким тримачем мисочок, Карл Джентер, Німеччина.
Розміри (мм): упаковка 260×180×45, корпус стільника 120×120×35
Вага (г): весь комплект 411
Матеріали та елементи, що використовуються при виготовленні товару: до складу стандартного комплекту входить:
Особливості: комплект виготовлювачем поставляється без штекера для чищення мисочок. Фотографія на внутрішній стороні коробки не відображає зміст комплекту, а виконує лише інформаційну функцію!
Виробник: Карл Джентер, Німеччина.
Опис: "Джентерський стільник" - спеціальний стільник з розбірними пластмасовими чарунками для виведення маток без перенесення личинок.
Корпус стільника - це коробка з перегородкою посередині, що має поверхню, як в основи бджолиного стільника. Тут пророблено 90 отворів (4,4 мм), розташованих через дві стільникові комірки в перегородці. У ці отвори з одного боку входять 90 пластмасових заглушок, увігнуті кінці яких утворюють денця чарунок стільника. Після заповнення отворів з тильного боку коробка закривається кришечкою. З іншого боку, в неї вставляється пластмасова решітка, що утворює нижню частину стільникових чарунок.
Зібраний таким чином сот врізається у відбудовану рамку і фіксується там двома гвинтами. За день до бажаного терміну отримання яєць рамку зі стільником ставлять у центр розплодового гнізда. Бджоли додатково покривають сот воском, очищають і готують чарунки. Наступного дня цю рамку виймають. На її відкриту сторону із стільниковими чарунками надівають кришку - ізолятор і виймають круглу пробку з отвору в центрі. Відшукавши матку в сім'ї, через цей отвір пускають її на штучний сот і тут же закривають кришку. Рамку ставлять назад у середину сім'ї між стільниками з відкритим розплодом. У кришці - ізоляторі є щілини, через які легко проходять бджоли - годувальниці. Ізольована матка буде змушена відкладати яйця в чарунки штучного сота, заповнюючи так само ті чарунки, денцями яких є торці пластмасових заглушок.
Зазвичай матці сильної сім'ї достатньо трьох годин, щоб відкласти яйця в усі чарунки штучного стільника. Після закінчення цього часу рамку виймають, знімають з неї кришку - ізолятор і ставлять назад на колишнє місце. Матка з супроводжуючими бджолами поки залишається на штучному стільникові, але може покинути його в будь-який час. Вулик закривають, сім'я буде працювати, як і раніше.
Через 3,5 доби бджоли починають годувати личинок. Тепер можна точно розрахувати термін, коли перенести сот з личинками в сім'ю - виховательку. При такому способі бджоляр знає точний вік личинок у годинах. Рамку зі стільником виймають з сім'ї, змахують бджіл - годувальниць і переносять її в тепле приміщення. Під лупою бджоляр може розглянути ступінь розвитку всіх личинок. Зазвичай, з 90 штук, вибирають 40 найбільших. Це перший етап відбору.
Відкривши кришку з тилового боку, акуратно виймають по одній обрані заглушки з личинками. На кожну надягають конічну пластмасову чашечку, утворюючи таким чином мисочку - основу маточника.
Зібрані штучні мисочки з личинками вставляють у пластмасові патрубки, які слугують для фіксації маточників в планці прищеплювальної рамки, в якій висвердлюють отвори (0,18 мм). На кожній планці розміщують по 10 маточників, а в кожній прищеплювальній рамці їх дві. У сильну сім'ю - виховательку можна одночасно підставляти дві рамки, тобто 40 маточників.
При використанні джентерського стільника відзначається 100% прийом личинок. Бджоли відбудовують маточники великі і правильної форми. Неплідні матки виходять теж великі, масою близько 210 мг. Їх добре приймають бджоли, надалі вони розвивають нормальну яйцекладку.
Графік виведення маток із застосуванням двох комплектів джентерського стільника:
У двох сім'ях маток підсаджують на сот в неділю в 12 г. Випускають в той же день в 15-16 годин. На цій рамці яйця знаходяться до нуля годин четверга. Вранці в 7 г. виймають сот, надягають чашечки мисочок на заглушки, комплектують прищепні рамки і переносять їх в сім'ї - виховательки. До кінця дня наступного понеділка всі маточники бувають запечатані. У вівторок або середу ці рамки виймають з сімей - виховательок і ставлять в термостат з температурою 34-35°С і з оптимальною вологістю. Матки народжуються в наступний вівторок, тобто на 16-у добу. Використовуючи термостат, звільняють сім'ї - виховательки для розміщення нової партії личинок. Таким чином за допомогою джентерського стільника виходить конвеєр з вирощування маток з мінімальними витратами праці.
Для очищення стільника для повторного використання його чарунки обприскують цукровим сиропом і ставлять в сім'ю. Через дві - три години сот буде чистим і готовим для повторного використання.
Переваги двох систем "Джентерський сот" і "Система Никот" - відкладення яєць маткою в стільнику майже 100%; пересадка личинок на прищепну рамку проходить швидко, без контакту з личинкою, а значить і без її можливого пошкодження і занесення інфекції, що особливо зручно для бджолярів, які не мають великого практичного досвіду виведення маток; виводяться повноцінні високопродуктивні матки; молоді матки виходять одночасно; отримувати маток можуть навіть початківці бджолярі.
На вибір пропонується кілька способів доставки:
Укрпошта
Нова пошта
Спеціально для оптових покупців «Передова пасіка» пропонує товари для бджільництва за оптовими і дрібногуртовим цінами з доставкою по Україні, Казахстану, Білорусії і Росії. Ціни на оптові партії товару Ви можете уточнити у менеджера по роботі з ключовими клієнтами в робочий час за телефоном: +38 (099) 545-37-76
ТОВ «Передова пасіка» займається продажем товарів для бджолярів.